Pingwiny z Madagaskaru Polska

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Polskie forum fanów serialu ,,Pingwiny z Madagaskaru - dołącz do naszej społeczności już dziś!


4 posters

    Nasze biblioteczki

    Shinigami
    Shinigami


    Liczba postów : 83
    Reputacja : 1
    Join date : 21/04/2016
    Skąd : Rezydencja Phantomhive

    Nasze biblioteczki Empty Nasze biblioteczki

    Pisanie by Shinigami Pią Kwi 22, 2016 4:14 pm

    Temat bez którego się nie obejdzie. Nie na forum, na którym przebywa Shinigami Smile

    Co lubicie czytać? Jakie są wasze lubione gatunki, autorzy, tytuły?
    Ja czytam głównie fantastykę - wiecie, science fiction, fantasy i horrory. Moi ukochani autorzy to Lem (za styl), Watts (za Ślepowidzenie), Pratchett (za humor, styl, fabułę, postaci), Pilipiuk (za ten swój specyficzny styl), Sapkowski (za postaci), Flanagan (za fabułę), King (ojej... za ten swój niepowtarzalny styl, od którego niektórym robi się niedobrze), Poe (no to jest po prostu klasyka).
    Poza tym, bardzo lubię ten nieco groteskowy humor Lewisa Carrolla i Thomasa Eliota. Tego pierwszego znają wszyscy jako autora ,,Alicji w Krainie Czarów ", drugiego niektórzy być może skojarzą - to twórca wierszy o kotach, w oparciu o które powstał musical ,,Koty".
    Lubię też powieści kryminalne - oczywiście, tu Conan-Doyle jest moim ulubieńcem. Kto nie zna - lub nigdy o nim nie słyszał - Sherlocka Holmesa? (Gorąco polecam BBCowską wersję Wielkiego Detektywa - główną rolę gra tam Benedict Cumberbatch i jest absolutnie do schrupania. Te kości policzkowe...) E, o czym to ja? Aha, o kryminałach. Oczywiście, gdy się mówi o kryminałach nie można nie wspomnieć o Agacie Christie. Chcecie przeczytać powieść, od której autentycznie poczujcie napięcie i dreszczyk emocji? Zachęcam do zapoznania się z twórczością Christie. Z mniej znanych, ale dobrych powieści detektywistycznych mogę dorzucić serię ,,Kot który...", autorstwa Lilian Jackson Braun. Przyjemnie napisane Smile

    A jakie są wasze ulubione książki? Piszcie Smile
    Kowalski, opcje!
    Kowalski, opcje!


    Liczba postów : 924
    Reputacja : 2
    Join date : 16/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Polska xD

    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by Kowalski, opcje! Pią Kwi 22, 2016 5:04 pm

    Zacznę może od ulubionych gatunków, którymi tak jak w twoim przypadku są fantastyka i science-fiction, rzadziej przypadkowy romans, bo takie historie tez czasem lubię przeczytać. Ogólnie to czytam prawie wszystko co wpadnie mi w ręce.
    Ulubieni autorzy? Na pewno Trudi Canavan, którą kocham bezgranicznie za to, ze napisała "Trylogię Czarnego Maga", Flanagan, Tolkien, Anna Kańtoch i Brandon Mull. Agaty Christie po prostu nie cierpię, sto razy od niej wolę Chmielewską.
    Ulubione książki? Mnóstwo.
    SS
    SS
    Admin


    Liczba postów : 168
    Reputacja : 0
    Join date : 15/04/2016
    Age : 26

    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by SS Wto Kwi 26, 2016 3:15 pm

    Stieg Larsson - za trylogię ,,Millenium", którą przeczytałem już chyba cztery razy i ciągle trzymała mnie w napięciu Wink
    Henning Mankel - za Kurta Wallandera Very Happy
    Poza tym trochę Kinga, trochę Jo Nesbo, czasami Tess Garritsen. Ach, no i ostatnio fascynuje mnie Tolkienowskie Śródziemie, przeczytałem już sporo na ten temat.
    Kowalski, opcje!
    Kowalski, opcje!


    Liczba postów : 924
    Reputacja : 2
    Join date : 16/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Polska xD

    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by Kowalski, opcje! Wto Kwi 26, 2016 5:07 pm

    Też lubię od czasu do czasu poczytać Kinga.
    Alex McPenguin
    Alex McPenguin


    Liczba postów : 850
    Reputacja : 3
    Join date : 15/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Kansas

    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by Alex McPenguin Sro Kwi 27, 2016 5:00 pm

    Ja lubię romans, fantasy, science-fiction.
    A autorzy, których wręcz uwielbiam to: Jennifer L. Armentrout (trylogia Obsydian I love you i Becca Fitzpatrick (trylogia Szeptem! I love you) - za styl i fabułę.
    Jeżeli chodzi o ulubione książki to długooo by wymieniać Wink
    Kowalski, opcje!
    Kowalski, opcje!


    Liczba postów : 924
    Reputacja : 2
    Join date : 16/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Polska xD

    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by Kowalski, opcje! Pią Maj 27, 2016 5:29 pm

    Dziś do mojej biblioteczki trafiła "Kostka śmierci".
    Śmiem twierdzić, że zostanie kolejną ulubioną pozycją.

    Sponsored content


    Nasze biblioteczki Empty Re: Nasze biblioteczki

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 15, 2024 1:32 pm