Pingwiny z Madagaskaru Polska

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Polskie forum fanów serialu ,,Pingwiny z Madagaskaru - dołącz do naszej społeczności już dziś!


+2
Isia
Kowalski, opcje!
6 posters

    Rozważania o fabule

    Kowalski, opcje!
    Kowalski, opcje!


    Liczba postów : 924
    Reputacja : 2
    Join date : 16/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Polska xD

    Rozważania o fabule Empty Rozważania o fabule

    Pisanie by Kowalski, opcje! Pon Kwi 18, 2016 6:31 pm

    Film kieruje nas na mroźną antarktydę, gdzie człowiek, bez odpowiedniego przygotowania, zamarzłby. Są tam pingwiny, przeurocze nieloty, chodzące gęsiego, które akceptują warunki życia na Antarktydzie. Jednak trzy małe pingwinki sprzeciwiają się temu i postanawiają uratować rozpędzone jajko. Tak oto na naszych oczach cztery pingwiny postanawiają wyruszyć w nieznane.

    Oddział Skippera ucieka z cyrku. Okazuje się, że Szeregowy ma mieć urodziny. Skipper chce zrobić dla niego prezent. Udają się do jednego z najbardziej tajemniczych miejsc Ameryki - Fort Knoxu, gdzie są trzymane rządowe rezerwy złota. Jednak to nie złoto, ale leżący w jednym z pomieszczeń ostatni w USA automat z Chrupsami deserowymi, jest ich celem. Kiedy Szeregowy chce ich spróbować, okazuje się, że prezent ciągnie za sobą wielkiego wroga, ośmiornice. Jedna ze ośmiornic Dave'a (Oktawiusza Mackiewicza) porywa pingwiny do bazy złego geniusza, która to płynie do Wenecji. Wspomina on wszystkie zoo w których 'słodkie pingwiny' pozbawiały go fanów. Nagle pingwiny uciekają. Poddani Dave'a zaczynają ich gonić, wtedy pingwiny wskakują na gondole , po kilku manewrach ośmiornice dorwały pingwiny, ale ptaki uratował oddział Wiatr Północy. Gdy lecieli samolotem do bazy Utajniony tłumaczył, czym jest Wiatr Północy Skipper słuchał i lekceważył co mówi jedząc chrupsy deserowe. Gdy dolecieli do bazy Wiatru Północy Skipper spytał co znaczy NW, a Utajniony odpowiedział ,,Znaczy nie wiem". Kiedy wylądowali Wiatr Północy zadawał im pytania. Kiedy pingwiny powiedziały że Mackiewicz to ośmiornica zdziwiony Utajniony po cichu powiedział ,,Uwolnić owcę". Gdy pingwiny zaczęły szaleć po bazie, Utajniony strzelił każdego w plecy strzałkami usypiającymi i wysłał na Madagaskar.

    Gdy byli w samolocie wyskoczyli z pudła, a potem z samolotu. Rozbijali się po innych samolotach, aż w końcu nadmuchali w locie trampolinę i wylądowali na niej. Potem przez pewien czas skakali na trampolinie. Potem poszli do miasta - Szanghaju, chociaż myśleli że to Irlandia. W tym samym czasie ośmiornice porywały pingwiny z całego świata. Po pewnym czasie odział domyślił się że są w Szanghaju, i że to pingwiny-syrenki są następnym celem. Tam pingwiny próbowały uratować unikalne syrenki, ale w czasie operacji - zresztą nieudanej - stracili Szeregowego. Wkroczył do akcji Wiatr Północy, któremu pingwiny skradły samolot.

    Po nieudanej próbie gonili statek Dave'a, który zwiał razem z grupą syrenek i Szeregowym. Pingwiny zniszczyły samolot NW, a następnie pływały po jego resztce. Do nich przyczepiony był ponton Wiatru Północy. Po kilku dniach znaleźli wyspę, na której były ośmiornice. Pingwiny odwróciły uwagę ośmiornic, a Wiatr Północy zaatakował łódź, jednak jego członkowie przegrali. Skipper, Kowalski i Rico poddali się i, podobnie jak reszta uwięzionych pingwinów zostali zamienieni w potwory. Szeregowy tymczasem się ukrywał na łodzi. Gdy dotarli do Nowego Yorku, przebrany za człowieka Dave wypuścił pingwiny na wolność, a przestraszeni ludzie wezwali dezynsektatorów. Zanim pingwiny zostały wyłapane, Szeregowy, który się schował, użył swojej urody do tego, by laser wroga zamienił wszystkie pingwiny w siebie, w tym swoich kolegów, którzy, mimo zamiany wyglądu, nie stracili umysłu. Operacja zakończyła się sukcesem, a Dave został uwięziony w szklanej kuli ze śniegiem (jednej z jego kolekcji). Szeregowemu wyrosły rogi, a pióra stały się fioletowe. Konkurencyjny oddział NW docenił zaś kompanię Skippera i podarował dawnym konkurentom plecaki odrzutowe.

    W następny czwartek po zwycięstwie użyli urody Morta by przywrócić Szeregowemu dawny wygląd za pomocą wynalazku Dave'a. Mort zmienił się w potwora tylko w "środku", bo wyglądał tak samo, ale połknął Juliana.

    Hehehe... rozpisałam się.
    Isia
    Isia


    Liczba postów : 185
    Reputacja : 1
    Join date : 16/04/2016
    Age : 25
    Skąd : Polska :3

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Isia Wto Kwi 19, 2016 5:47 pm

    Wiesz co? Wstyd się przyznać, ale nie oglądałam. Miałam się na to wybrać ale jakoś mi to uciekło. Ogólnie warto zobaczyć ten film?
    QWERTA
    QWERTA


    Liczba postów : 19
    Reputacja : 0
    Join date : 15/04/2016
    Age : 22
    Skąd : Mordor

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by QWERTA Sro Kwi 20, 2016 12:23 am

    Warto Smile
    Animacja jest jak najbardziej w porządku, humor dość podobny do serialowego. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że fabułą i ogólną formą film przypominał mi nieco "Powrót Zemsty Doktora Bulgota".

    I chciałabym tu wspomnieć nieco o dubbingu - film widziałam dwa razy, w kinie po polsku i w internecie po angielsku. Polecam zahaczyć o obie wersje, bo żarty w każdej z nich mają różny sens i właściwie obydwie wykreowały nieco inny film. Początkowo za oryginał wzięłam się tylko dla głosu Benedicta Cumberbatcha, ale nie żałuję i bardzo polecam Very Happy
    Kowalski, opcje!
    Kowalski, opcje!


    Liczba postów : 924
    Reputacja : 2
    Join date : 16/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Polska xD

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Kowalski, opcje! Sro Kwi 20, 2016 2:18 pm

    Oczywiście, że warto. W jednym tylko momencie myślałam, ze wyjdę z siebie. Wtedy jak pingwiny rozbijają samolot Północnego Wiatru, a potem płynął w tej misce głodne i odwodnione, podczas gdy obok Północny Wiatr się obżera. No sorrry, lekka przesada.

    Zabić Utajnionego, zabić Utajnionego. What a Face What a Face

    A wtedy kiedy puszczał im tą taką prezentację przestrzenną, to aż się popłakałam. Bo mi szkoda Skippera było. Dobrze, że w kinie ciemno i jeszcze okulary 3D to nikt nie widział.
    Mój bezdyskusyjnie ulubione momenty to; wyklucie Szeregowego, wyklucie Szeregowego i wtedy co grają w piłkę w Rio de Janeiro. Rozwalały mnie te pingwiny strzelające bramki.
    Czuczi
    Czuczi


    Liczba postów : 16
    Reputacja : 2
    Join date : 18/04/2016

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Czuczi Sro Kwi 20, 2016 5:16 pm

    Ja, jako krytyk światowej skali i koneser kina światowego, powiem, że film był... Marny.
    Sądzę, iż nie ma wybitnej fabuły, wykluczając cenne informacje o bohaterach i śmieszne momenty. Film zadowala oczy, lecz nie umysł.
    Alex McPenguin
    Alex McPenguin


    Liczba postów : 850
    Reputacja : 3
    Join date : 15/04/2016
    Age : 23
    Skąd : Kansas

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Alex McPenguin Sro Kwi 20, 2016 7:48 pm

    Mi się film bardzo podobał.
    Wzruszający i też zabawny.
    A Utajniony...
    Może to dziwne, ale ja go... jakoś lubię XD
    Najbardziej rozwalał mnie Kapral swoimi ''ręcznymi serduszkami'' do pingów Very Happy
    Shinigami
    Shinigami


    Liczba postów : 83
    Reputacja : 1
    Join date : 21/04/2016
    Skąd : Rezydencja Phantomhive

    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Shinigami Czw Kwi 21, 2016 6:25 pm

    Zabijcie mnie, ale film uznałam za słabiznę.
    Animacja jak najbardziej na poziomie, ale... Nie dla kogoś, kto pokochał serialowy wygląd pingwinów i uznał za jedyny słuszny.
    Poza tym, miałam szczerą ochotę zatłuc twórców za to, co zrobili z Kowalskim. Jak na geniusza zaskakująco mało mądrych rzeczy powiedział, jego rola ograniczała się w zasadzie do robienia słodkich oczu do Evy. I jeszcze skrzywdzono go strasznie - nad dziecięcą wersją oddziału kwiliłam z zachwytu, tylko biedny Kowi wyszedł brzydko.

    Nikogo z Północnego Wiatru nie polubiłam, zresztą autorzy filmu nawet nie dali mi szansy na polubienie ich - rola Utajnionego ogranicza się do wkurzania przeciętnego widza, Eva ma za zadanie milczeć i tylko od czasu do czasu wtrącić Coś Mądrego/z zaskoczenia pocałować Kowalskiego, co powoduje u widza reakcję typu WTF?!,  Kapral ma grać ciapę - trzeba przyznać że wywiązuje się z tego zadania doskonale - i w ogóle być słodkim głąbem, a foczka jest na tyle nieznaczącą postacią, że nawet nie zapamiętałam jej imienia.

    A teraz czas na głównego antagonistę. Dave jest ośmiornicą z Wielką Traumą i pragnieniem Zemsty.
    I właśnie tyle mam o nim do powiedzenia.

    Sponsored content


    Rozważania o fabule Empty Re: Rozważania o fabule

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 15, 2024 5:36 am